mała łazienka powiększona optycznie jasnymi ścianami, meblami na połysk u dużą ilością luster

Mała łazienka to nie lada problem i często niemałe wyzwanie dla jej posiadaczy. Bo jak wygodnie urządzić wnętrze, w którym nie ma miejsca na podstawowy sprzęt? A przecież każdy z nas chciałby posiadać łazienkę ładną i wygodną jednocześnie. Spokojnie. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych sztuczek optycznych, a wnętrze od razu wyda się większe.

Ratunkiem jasne kolory

Urządzając małą łazienkę sięgnijmy po jasne kolory i neutralną kolorystykę. Spowodują one, że mała przestrzeń od razu wyda się większa. Unikajmy natomiast bardzo ciemnych barw, gdyż takie tylko pomniejszają i przytłaczają przestrzeń. Małe łazienki lubią biel, beż, odcienie kremowe i jasne szarości. Wartością dodaną tych kolorów jest ich ponadczasowość – są zawsze na topie! Poza tym, małe wnętrza lubią wszystko, co błyszczące. Chętnie więc przyjmą błyszczące płytki. Hitem ostatnich czasów są płytki w wymiarze 3D. Mogłoby się wydawać, że zabierają przestrzeń, tymczasem one ładnie ją modelują.

Lustereczko prawdę ci powie

Małą łazienkę optycznie powiększą także lustra. W tej kwestii mamy dość szerokie pole do manewru i popisu. Możemy zdecydować się na dużą taflę poprowadzoną aż pod sam sufit i na całą szerokość ściany. Możemy także wykorzystać do maksimum przestrzeń i zamiast zwykłego lustra postawić na lustrzane szafki. Możemy też wybrać tradycyjne lustro lub kilka sztuk luster.

Na wysoki połysk

Efekt podobny do tego, jaki osiągniemy dzięki lustrom dadzą nam połyskujące meble łazienkowe. Dobrze jest wybrać meble wykończone na wysoki połysk, które będą pięknie odbijać światło, nadawać przestrzeni lekkości, a przy okazji delikatnie ją duplikować.

Podwieszane sanitariaty i meble

Lekkość niewielkiej przestrzeni nadadzą również podwieszane sanitariaty i meble, dzięki którym powierzchnia podłogi wyda się większa. Fajnym trikiem jest zastosowanie taśm led. Zamontowane w w dolnej części mebla przy podłodze stworzy wrażenie, jakby ten lewitował w powietrzu.