Wiele osób posiada łazienki z oknami. Nie da się ukryć, że w dużej mierze okna wpływają na ogólną aranżację wnętrza. Odpowiednio udekorowane potrafią wnieść do łazienki nutkę luksusu, przytulności i wyjątkowego klimatu. Bardzo często pomagają też podkreślić charakter wnętrza i wydobyć z niego wszystkie smaczki. 

Obecnie dość dużą popularnością w dekoracji okien cieszą się rolety. Są one prostym, a jednocześnie eleganckim rozwiązaniem, które nie tylko zdobi, ale także chroni przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i zapewnia odrobinę prywatności. Rolety są rozwiązaniem, które najlepiej sprawdza się w łazienkach nowoczesnych, a więc bardzo surowych, minimalistycznych, oszczędnych, w których bardziej „krzykliwe” dekoracje nie są mile widziane.

Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż karnisze i tradycyjne firanki z zasłonami. Tak naprawdę dają one o wiele więcej możliwości, aniżeli rolety. Zasłony możemy upinać na sto różnych sposobów i tym samym osiągać rozmaite efekty dekoracyjne. Przy pomocy zasłon i firanek możemy uzyskać wnętrze szalenie stylowe, glamour, nawiązujące do wnętrz pałacowych, jak również retro i w pełni klasyczne. Poza tym karnisze są takim dodatkiem, który idealnie sprawdzi się nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale również tych tradycyjnych i stylizowanych. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego karnisza nie jest rzeczą prostą. Źle dobrany karnisz, zamiast dodawać uroku, może wprowadzić sporo zamieszania i chaosu. Co więcej, zamiast cieszyć oko przez lata, już po paru tygodniach wymaga wymiany. Jakie więc karnisze wybrać?

karnisz podwójny srebrny (źródło: www.nomi.pl)

karnisz podwójny srebrny (źródło: www.nomi.pl)

Choć najbardziej urokliwe i przepełnione subtelną elegancją są karnisze drewniane, to jednak do wnętrz łazienkowych (ze względu na panujący w nich klimat) nie najlepiej się nadają. O wiele lepszym rozwiązaniem są karnisze metalowe – niezwykle trwałe, odporne na zmienne temperatury i wilgoć. W zależności od indywidualnych preferencji możecie wybrać karnisz pojedynczy lub podwójny, a nawet i potrójny. Dzięki różnorodnym i wymyślnym zakończeniom, karnisze metalowe prezentują się we wnętrzu oryginalnie i szalenie stylowo.

karnisz pojedynczy (źródło: www.nomi.pl)

karnisz pojedynczy (źródło: www.nomi.pl)

Zwolennikom nowoczesności polecam karnisze wykonane z plastiku. Mimo, że są dość tanie, to jednak potrafią spełnić swoją funkcję doskonale i posłużyć przez dobrych parę lat. Uprzedzając wasze wątpliwości – to, że karnisze są plastikowe wcale nie znaczy, że są tandetne. Jeśli poszukujecie karniszy do łazienki sprawdźcie stronę NOMI.