Duża łazienka jest bez wątpienia atutem mieszkania. Daje też większe możliwości aranżacyjne. Pozwala zrealizować najśmielsze nawet pomysły. W przeciwieństwie do łazienek małych, te duże nie stawiają przed nami żadnych ograniczeń. I to właśnie przez ten brak ograniczeń i dużą wolność aranżacyjność, dość łatwo się pogubić w urządzeniu takiej łazienki tak, aby miała ona przysłowiowe ręce i nogi. Tak więc moi drodzy… nie tylko małe łazienki mogą być problematyczne. Te duże mogą również stanowić nie lada wyzwanie! 

okrągła wanna - idealna do dużej łazienki (źródło: pinterest)

okrągła wanna – idealna do dużej łazienki (źródło: pinterest)

W urządzaniu dużych łazienek najważniejsze jest jedno – posiadany plan. Nie może być to jakiś tam sobie zarys, ale dokładnie przeanalizowany i przemyślany plan! Planując aranżację dużej łazienki warto sobie nieco ułatwić życie i całe wnętrze podzielić na dwie strefy: suchą i mokrą. W tej ostatniej powinny znaleźć się wszelkiego rodzaju sanitariaty i elementy służące kąpieli. W pierwszej z kolei elementy służące wypoczynkowi i przechowywaniu przyborów toaletowych. Zazwyczaj duże wnętrza pozwalają nam na zastosowanie oryginalnych rozwiązań, dlatego też fajnym pomysłem będzie oddzielenie jednej strefy od drugiej przy pomocy ścianki działowej, niewysokiego murku lub luksferów. Fajnym pomysłem będzie również oddzielenie dwóch stref przy pomocy wolno stojącej wanny.

Jeśli chodzi o strefę mokrą, to na pewno powinny znaleźć się w niej: umywalka a najlepiej dwie (większa ilość umywalek pomaga zazwyczaj rozładować poranną gorączkę przed wyjściem z domu), WC, bidet, kabina prysznicowa lub wanna. Dobrze jest tak rozplanować wszystko, aby WC i bidet znajdowały się jak najbliżej umywalek. Jeśli chodzi o wannę, to do dużej łazienki możecie śmiało wybrać tę z hydromasażem lub w nietypowym kształcie. Fajnym pomysłem są wanny okrągłe, które możecie zamontować na samym środku wnętrza bez obawy, że będą one zabierały przestrzeń. Zamiast samej wanny lub samego prysznica, możecie zdecydować się i na jedno i na drugie. Rano będziecie mogli korzystać z prysznica, wieczorem zaś będziecie mogli urządzać sobie sesje relaksacyjne w wannie.

meble łazienkowe - idealne do dużej łazienki (źródło: www.nomi.pl)

meble łazienkowe – idealne do dużej łazienki (źródło: www.nomi.pl)

W strefie suchej powinny znaleźć się niezbędne meble łazienkowe, a więc szafy, szafki, taborety, a nawet i szezlong. Ten ostatni podbija ostatnio serca dekoratorów wnętrza i trzeba przyznać, że w dużych łazienkach sprawdza się wyśmienicie. Pamiętajcie, że przy łazience o sporej powierzchni nie musicie ograniczać się co do mebli. Nie musicie sięgać po szafki pod zabudowę czy ograniczać się do naprawdę niezbędnych przedmiotów. W dużej łazience możecie sobie pozwolić na całe zestawy mebli łazienkowych. Wówczas wnętrze nabierze charakteru saloniku kąpielowego. I to jest właśnie ten luksus. Możecie wybrać zarówno regał na kosmetyki, jak również komódki do przechowywania przyborów toaletowych. Możecie wybrać podwieszane regały na ręczniki kąpielowe, jak również szafki stojące na środki czystości. Możecie również skusić się na elegancką toaletkę, przy której codziennie rano będziecie wykonywać makijaż. Szukając mebli łazienkowych koniecznie zajrzyjcie na stronę NOMI. To właśnie tam znajdziecie meble łazienkowe w rozmaitym wydaniu zarówno stojące, jak i wiszące, klasyczne i nowoczesne. Do wyboru, do koloru.

 Pamiętajcie, że bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki są lustra. Dobrze jest wybrać te w rozmiarze XXL, które pięknie rozjaśnią przestrzeń. Warto również sięgnąć po meble łazienkowe z lustrami. Im więcej luster w łazience, tym mniejszy tłok przed nimi, co jest bardzo ważne, jeśli o tej samej godzinie szykujecie się do wyjścia z domu 🙂

Polecamy: Jak funkcjonalnie urządzić małą łazienkę