Odcienie jesieni, a więc beże, brązy i burgundy nigdy nie wychodzą z mody i każdej łazience wychodzą na dobre. Jeśli więc planujecie remont łazienki lub jesteście na etapie wybierania kolorystyki do wnętrza – zastanówcie się nad beżami i brązami. Kolory te są szalenie stylowe i eleganckie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w małych łazienkach, które wymagają optycznego powiększenia.

Beże i brązy to barwy uniwersalne, wszechstronne i ponadczasowe. Bez względu na panujące trendy – cały czas są modne. Płytki w tych dwóch odcieniach są świetną bazą dla aranżacji łazienki w różnych stylach. Mile widziane – dekoracje w liście. Bez względu na porę roku.

Beże i brązy możecie wprowadzić do łazienek nowoczesnych i retro. Wbrew pozorom, te dwa kolory świetnie sprawdzą się także w łazienkach glamour. Mile widziane będą również we wnętrzach klasycznych.

Jak wykorzystać beż i brąz?

Jak optycznie powiększyć łazienkę przy pomocy beżu i brązu? Sięgając po niezbyt ciemne płytki w wydaniu błyszczącym. Położone na podłodze i ścianach sprawią, że wnętrze wyda się większe, niż jest w rzeczywistości. A jeśli wasza łazienka jest dość pokaźnych rozmiarów i nie ma potrzeby optycznego jej powiększania, wówczas możecie śmiało sięgnąć po płytki brązowe – matowe lub błyszczące, w zależności od upodobań. Jednym z najmodniejszych odcieni brązów w ostatnim czasie jest czekolada. W dużej łazience będzie prezentować się bardzo smakowicie.

Dekoracje na przełamanie nudy

Aby aranżacja nie wyglądała zbyt monotonnie, możecie beżowe i brązowe płytki zestawić z dekoracjami. Co powiecie na motywy drzew i liści? Za pomocą tego typu dekoracji można wyeksponować wybrany fragment łazienki, np. wannę albo umywalkę. Do małej łazienki wprowadźcie dekoracje w drobne liście. Do łazienek dużych, możecie śmiało wprowadzić liście w dużych rozmiarach.

Fajnym pomysłem są też dekoracje w postaci pasów. Pionowe ładnie wydłużą wnętrze. Poziomie – optycznie je poszerzą. Zawsze grajcie na zasadzie kontrastów. Jeśli płytki są jasno beżowe – dekoracyjne pasy powinny być w ciemnych odcieniach brązu i odwrotnie.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest