Dziś będzie po królewsku! Bo kto nam zabroni… Zwłaszcza, że łazienki urządzone w stylu królewskim znów wracają do łask i cieszą się coraz większą popularnością. Czyżbyśmy mieli dość minimalizmu, surowości i oszczędności?

Łazienki królewskie kojarzą się nam z przestronnymi i dużymi pomieszczeniami, w których naprawdę dużo się dzieje. Łazienki królewskie kojarzą się nam ze wszechobecnym złotem, bogatymi zdobieniami, kryształami, pięknymi materiałami, zdobnymi meblami. I faktycznie tak jest. W takich łazienkach na pewno dobrze poczują się osoby, które minimalizm uważają za nudny i mało wyrazisty. Styl królewski to rozwiązanie dla tzw. „sroczek”, które lubią jak jest dużo i do tego jak to dużo jeszcze się świeci. Chcecie mieć łazienkę iście królewską? Nic prostszego. Musicie tylko pamiętać o kilku szczegółach.

Po pierwsze – wyważona elegancja

Mimo, że łazienka królewska na pozór kojarzy się z kiczem, to jednak kiczowata nie jest. Dlatego też należy być bardzo ostrożnym i uważnym przy jej urządzaniu. W łazienkach królewskich mile widziana jest elegancja w dobrym stylu. Tu nie ma miejsca na zły gust. Każdy przedmiot, jaki znajdzie się w takiej łazience musi być przemyślany.

Niezbędnym elementem łazienki królewskiej nie jest prysznic, a wanna. Dobrze, aby była ona pięknie zdobiona. Mile widziane są wanny na pozłacanych nóżkach, np. w kolorze złota. Wspaniale prezentują się wanny czarne ze złotymi elementami. Dobrze wyglądają też wanny białe zdobione elementami srebrnymi.

Drugim niezbędnym elementem jest umywalka. Dobrze, aby była pokaźnych kształtów i podobnie jak wanna – była pięknie zdobiona. Nieodłącznym elementem umywalki jest bateria. Z bogatej gamy produktów dostępnych w sklepach, należy wybrać te stylizowane, rzeźbione, zdobione złotymi elementami.

Królewska łazienka nie będzie kompletna, jeśli nie zagości w niej efektowny kryształowy żyrandol. Jest on tak samo ważny, jak wanna czy umywalka. Im większy i bardziej kazały – tym lepiej.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Po drugie – kolory

Typowo królewskim kolorem jest czerwień. Biorąc jednak pod uwagę, że w łazienkach nie zawsze wygląda ona dobrze, lepiej zastąpić ją bielą, szarościami, kremem lub złotem. Elementy czerni będą także mile widziane, zwłaszcza jeśli połączymy ją ze złotem lub mosiądzem.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Po trzecie – dodatki

Każdy wie, że odpowiednio dobrane dodatki tworzą całe wnętrze, budują klimat, dodają wyrazistego charakteru. Jakie dodatki powinny znaleźć się w łazience królewskiej? Na pewno stylizowana toaletka i komoda. Mile widziane jest także szezlong lub stylizowany na królewski fotel. Jeśli w łazience jest okno, to dobrze ozdobić je ciężkimi zasłonami / storami. Unikać należy świeżych kwiatów. Coś, co kojarzy się z lekkością i romantyzmem, nie do końca pasuje do wnętrza ciężkiego, przesyconego bogactwem.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Polecamy: Łazienka w stylu włoskim