Trendy w wystroju wnętrz ulegają ciągłym zmianom. Każdy sezon niesie za sobą coś nowego – mniej lub bardziej ekstrawaganckiego. Jedno tylko pozostaje bez zmian – wystrój łazienki musi pasować do naszego charakteru, stylu życia, upodobań. Wystrój łazienki powinien odzwierciedlać nasze gusta i wyczucie smaku. Łazienka musi być „nasza” tak, abyśmy czuli się w niej komfortowo. Jakie trendy obowiązują w sezonie 2017? Na co powinniśmy postawić chcąc mieć modną i stylową łazienkę. Dziś przedstawię wam dwie propozycje. W kolejnym poście omówimy sobie dwie następne.

Łazienki 3D

Technologia 3D zdobywa coraz więcej wielbicieli. To trend dla osób, które uwielbiają nowoczesność i cenią sobie nietuzinkowe rozwiązania. Struktura 3D pozwala wyczarować własny, niepowtarzalny styl – bez względu na to, po jaki motyw sięgniemy. Strukturę 3D można wprowadzić do łazienek w formie płytek, które będąc głównym elementem dekoracyjnym stanowią doskonałe tło dla minimalistycznych, prostych mebli łazienkowych. Strukturę 3D można również wprowadzić na frontach mebli. Dzięki temu nawet proste meble zyskają na charakterze. Taka łazienka na pewno będzie cieszyć oko, a jeszcze bardziej będzie zachwycać gości.

Pożądany kontrast

Sezon 2017 stawia głównie na dynamikę i oryginalność. Tutaj nie ma miejsca na nudę i przewidywalność. Jeśli nie lubisz nudy i rozwiązań monochromatycznych, postaw na modne połączenia czerni z bielą lub bieli z grafitem. Te niepozorne połączenia sprawią, że łazienka nabierze wyrazistego charakteru i stanie się jeszcze bardziej stylowa. Dla wzmocnienia kontrastu, można połączyć matowe meble z połyskującymi wykończeniami, jak np. uchwyty. Dobrze wyglądać będą również połączenia błyszczących i matowych płytek.