Dziś wracamy do tematu trendów. Aranżacje łazienki na sezon 2017 są dość zróżnicowane, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Fanów nowoczesności i nietuzinkowych rozwiązań – odsyłam do poprzedniego wpisu. Dziś będzie coś dla zwolenników natury i powrotów do natury, a także fanów nastrojowych klimatów.

Powrót do natury

W nadchodzącym roku w aranżacji łazienki dominować będzie wszystko, co jest bliskie naturze i z naturą się kojarzy. Motywem przewodnim będzie naturalna kolorystyka, a więc zielenie, brązy i beże. W meblach łazienkowych najmodniejsze będą połączenie płyt lakierowanych z drewnem lub drewnopodobnymi dekorami, których piękne usłojenie i ciepła kolorystyka nadają łazience przytulny klimat. Mile widziane będą podłogi wykonane z drewna lub materiału przypominającego drewno. Dozwolone będą też podłogi kamienne. Fajnym rozwiązaniem będą żywe rośliny, które będzie można ustawić na parapecie lub na podłodze, niedaleko wanny.

Nastrojowo

Łazienki utrzymane w duchu ekologii to nie jedyna propozycja. Bardzo modne w tym sezonie będą łazienki nastrojowe. Jak je wyczarować? Przede wszystkim uciekając się do ciemnych barw. Do głosu powinny dojść szarości w rozmaitym wydaniu – od ciemnego grafitu po spokojny popiel. Kolor szary ma to do siebie, że przy minimalnym wysiłku zapewnia maksymalne efekty. Szarości wprowadzają nastrojową atmosferę i poczucie harmonii, pomagają zbudować miłą i przyjazną przestrzeń.