Łazienka to wyjątkowe miejsce w naszym domu. Lubimy spędzać w niej czas, zwłaszcza w wannie wypełnionej po brzegi pachnącą pianą. Przytulna łazienka to ciepła łazienka. Jeśli tradycyjne centralne ogrzewanie nam nie wystarcza, powinniśmy zadbać o dodatkowe źródła ciepła. Jakie sprawdzą się najlepiej? O tym poniżej.

Ogrzewanie podłogowe

Praktycznym rozwiązaniem pozwalającym skutecznie dogrzać łazienkę jest ogrzewanie podłogowe. Możemy wybrać wodne lub elektryczne. Tańszym w eksploatacji rozwiązaniem jest ogrzewanie wodne, aczkolwiek jego wykonanie jest dość kosztowne. Ogrzewanie podłogowe warto zainstalować pod płytkami, gresem lub granitem. Materiały te świetnie przewodzą ciepło i dzięki temu doskonale wywiązują się ze swojej roli. Ogrzewanie podłogowe nie nadaje się pod podłogi drewniane. W wyniku działania ciepła drewno może się odkształcać i deformować.

Termowentylatory

Przenośne urządzenia to wygodne rozwiązanie na dogrzanie wnętrza. Najpopularniejsze są termowentylatory, czyli popularne farelki. Działają szybko i nie zajmują wiele miejsca. Można po nie sięgać tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. Na co dzień wcale nie muszą być nawet obecne w łazience. Większość termowentylatorów wyposażona jest w regulację temperatury nawiewu, dzięki czemu można z nich korzystać o każdej porze roku. Lepsze modele mają dodatkowo termostaty, dzięki którym urządzenie się wyłącza po osiągnięciu zaprogramowanej wartości.

Skuteczne są także grzejniki olejowe. Mimo, że nagrzewają się dość długo, to przy okazji długo też trzymają ciepło. Grzejnik olejowy nie pozwala na regulację strumienia ciepła. Za to jest ekonomiczny. Cena takiego urządzenia waha się między 150 a 350zł.

Polecamy: Tapety do łazienki