Coraz częściej mówi się o gresach w łazience. Coraz więcej osób decyduje się na gres do łazienki. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tym materiałem, postanowiliśmy przyjrzeć mu się z bliska. Czy gres to aby na pewno takie dobre rozwiązanie do łazienkowego wnętrza. Kto powinien zdecydować się na gres? Odpowiedzi na te dwa podstawowe pytania znajdziecie poniżej.

Zacznijmy od tego, że gres jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią czerpać energię z przyrody, jak również korzystać z jej kojącej mocy. Wspaniale sprawdza się w różnych wnętrzach, jednakże w łazience prezentuje swoje najpiękniejsze oblicze. Prawda jest taka, że zarówno gres polerowany, jak i szkliwiony pozwoli stworzyć wnętrze, które nie tylko zachwyci, ale także podniesie jakość codziennego życia. Odpowiadając więc na pytanie, czy warto, zgodnym chórem mówimy – warto!

Każdy gres, bez względu na to, czy zdecydujemy się na szkliwiony, czy na polerowany ma uniwersalne zastosowanie. Świetnie sprawdza się położony na podłodze oraz ścianie. I to nie wszystko. Dużą ich zaletą jest fakt, że są szalenie praktyczne w utrzymaniu. Nawet po długim okresie użytkowania (pod warunkiem, że dbamy o gresowe powierzchnie) zachowują swój elegancki wygląd i wyglądają jak nowe.

Gres – zalety

Największą zaletą gresu jest dostojny, niemalże pałacowy design. Żadne płytki nie zapewnią nam takiego efektu, jak gres. To dzięki niemu nasza łazienka zyska wyjątkowy charakter i szyk. Ten w wydaniu polerowanym wspaniale lśni, przez co optycznie powiększa i ładnie rozjaśnia przestrzeń. Co za tym idzie, genialnie spisuje się w łazienkach małych, które nie grzeszą imponującym metrażem. Gres polerowany świetnie podkreśla również eleganckie aranżacje łazienek. Szczególnie dobrze prezentuje się w łazienkach urządzonych w stylu glamour.

Jaki gres wybrać?

Decydując się na gres do łazienki, warto zainwestować w dwa rodzaje. Na ścianę dobrze jest położyć płytki polerowane, na podłogę zaś gres reliefowany z wyżłobionymi bruzdami antypoślizgowymi. Pamiętajcie, aby do łazienek małych, o ograniczonej przestrzeni położyć płytki w jasnej kolorystyce, które optycznie powiększą małą przestrzeń i dodadzą jej lekkości. Do łazienek przestronnych możecie już śmiało sięgnąć po płytki w odcieniach ciemniejszych.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płytek, w rozmaitych wzorach i kolorach. Taki gres w swojej ofercie ma na przykład marka Paradyż. Koniecznie zapoznajcie się z jej ofertą.