Łazienka w czerni? Jak najbardziej tak, choć ten kolor w powszechnym postrzeganiu nie jest jeszcze zbyt… łazienkowy. Elegancja, szyk, światowe trendy, odrobina szaleństwa, fantazji i czerń jak najbardziej pasuje do łazienkowego królestwa – dodaje elegancji wnętrzom. Zresztą coraz częściej jest wykorzystywana. Warto więc wziąć ją pod uwagę przy aranżacji łazienki.

W sklepach pojawiło się już mnóstwo elementów w tym kolorze, poczynając od sanitariatów po meble łazienkowe. Można ją więc zastosować – w detalu, na ścianie, na podłodze, w wyposażeniu. Czerń otwiera drogę też innym kolorom – gra w kolory z czernią to duże pole do popisu dla projektanta i dla nas samych. Inspiracje właściwie nie mają tu końca. Czerń, biel, śliwka, czerwień, zieleń, róż – wszystkie chwyty w tej grze dozwolone, a kompozycje dowolne – tak, by stworzyć ciekawe wnętrze, odzwierciedlające nasze pragnienia. Pamiętajmy jednak, by całość tworzyła spójny charakter, by kolory wprowadzane były harmonijnie.

Miejsce na odważny design

czarne płytki do łazienki

Źródło: Pinterest

Czerń otwiera pole dla odważnego designu – wyposażenie w tym kolorze może mieć ciekawe, oryginalne formy. Doskonałym przykładem jest choćby ceramika „La Fontana” włoskiej firmy Art Ceram. Oryginalne bryły w połączeniu z czernią to kwintesencja nowoczesnej elegancji i stylu. Paryski szyk, włoski projekt – a wnętrze dzięki temu nabiera świeżego, odważnego charakteru. Czernią warto zagrać. W mniejszych wnętrzach można pokusić się o czarne detale, na przykład choćby czarne ręczniki – one również nadadzą charakteru. Czerń bowiem to mnóstwo możliwości, otwarcie się na nowoczesność i podjęcie ciekawych wyzwań. Czerń jest niebanalna, więc jeśli pragniemy uciec od codzienności, od rutyny, z pewnością to rozwiązanie dla nas.