Potrafią być tak piękne, zabawne czy pomysłowe, że same stanowią o atrakcyjności łazienki. Zasłony prysznicowe stają się małymi dziełami sztuki użytkowej. Jakże im daleko do smętnych winylowych zasłonek, które lepiły się do człowieka, elektryzowały i na dodatek były po prostu brzydkie. Dzisiejsze zasłony prysznicowe robione są z tworzyw antyelektrostatycznych i tkanin szybkoschnących.

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

Drukowane w wymyślne wzory, reprodukcje dzieł sztuki, wybrane przez nas fotografie czy komiksowe opowiastki, skupiają na sobie uwagę każdego, kto marzy o wymyślnej aranżacji łazienki. Decydujemy się na nie rezygnując z obudowywania wanny czy kabiny prysznicowej szklanymi czy plastikowymi panelami, bo są tańsze i można je często wymieniać. Ceny zasłon prysznicowych są na tyle niskie, że można sobie  pozwolić na posiadanie całej nich kolekcji i dobieranie do ich innych łazienkowych tekstyliów: ręczników czy dywaników.

Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małej łazience, w której trudno o satysfakcjonujący dobór mebli, a chciałoby się co jakiś czas odświeżyć look. Ciekawe zasłony prysznicowe przykują uwagę domowników, którzy zapomną o mikrych rozmiarach pomieszczenia i niewygodach związanych z jego nieustawnością.

Klasyczna zasłona prysznicowa montowana jest na drążku teleskopowym i przypinana klipsami. Same klipsy mogą okazać się atrakcyjną ozdobą, kiedy imitują kwiaty czy zwierzęta. Przypięta takimi żabkami nawet najprostsza zasłona, dowiedzie pomysłowości i wyczucia gospodarzy łazienki.

gadżety do łazienki

Źródło: Pinterest

Nowoczesne zasłony prysznicowe często robione są na specjalne zamówienie: nanosi się na nie wybrane przez klienta wzory i fotografie tak, aby każda zasłona była jedyna w swoim rodzaju. Ale i masowa produkcja jest na tyle ciekawa, że każdy znajdzie coś dla siebie.