Łazienka to takie miejsce w każdym domu, gdzie najmniejszy nawet detal odgrywa istotną rolę. Niezależnie od wielkości łazienki, istnieje jedna główna zasada – musi panować w niej nienaganny porządek. Jak zapanować nad wszechobecnymi kosmetykami, środkami czystości czy rzeczami do prania? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. I wcale nie trzeba inwestować w nie wiadomo jakie szafy, szafki czy szafeczki. Wystarczy postawić na odpowiednie kosze wiklinowe i po kłopocie. Tego typu gadżety pozwolą zapanować nad rozgardiaszem w łazience i utrzymać w niej ład. Dodatkowo, takie wiklinowe kosze ładnie ozdobią wnętrze i wprowadzą do niego wyjątkowy charakter.

Wiklina najlepiej sprawdzi się w łazienkach skandynawskich i toskańskich, co oczywiście nie oznacza, że będzie złym wyborem do łazienek klasycznych i nowoczesnych. Tak naprawdę w każdym wnętrzu odnajdzie się dobrze. Z wyborem kosza nie powinno być problemu, bo produkty te dostępne są w sklepach nie tylko w rozmaitych kolorach i kształtach, ale także w różnorodnych rozmiarach. I tak np. możemy kupić niewielki koszyk na przybory do manicure, jak również kosz o dużych gabarytach na pranie. Jakie jeszcze kosze będą przydatne?

  1. Kosz na kosmetyki

Kosz na kosmetyki nie musi być wielki, ale fajnie gdyby był wystarczająco wysoki. Do przechowywania kosmetyków typu dezodorant, perfumy, balsamy, szampony świetnie nadają się pojemniki, które mają przegródki segregujące wewnątrz. Dzięki temu łatwiej znaleźć to, czego się szuka, a poza tym przechowywane kosmetyki są chronione przed wylaniem się, kruszeniem i upadkiem.

kosze wiklinowe

źródło: http://madziof.pl

  1. Kosz na ręczniki

Jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić, to fajnie jest zainwestować w kosz na świeże ręczniki. Ręczniki ładnie zwinięte w rulon będą estetycznie się prezentowały, a do tego będą zawsze dostępne, gdy ktoś zechce wymienić swój ręcznik na świeży. Do przechowywania ręczników najlepiej sprawdzi się kosz w kształcie prostokąta, niezbyt wysoki – tak do 30cm.

  1. Kosz na pranie

Kosz na pranie to chyba jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. W zależności od ilości członków rodziny, powinien być większy lub mniejszy. Jeśli mieszkamy sami, to z powodzeniem wystarczy nam kosz średniej wielkości. Jeśli nasza rodzina jest dość spora, to i kosz na pranie musi być duży. Ważne, aby taki kosz współgrał z aranżacją wnętrza. Dlaczego? Bo poza tym, że pełni on rolę typowo użytkową, może spełniać funkcję ozdobną. Dużą zaletą wiklinowego kosza na pranie jest jego przewiewność. W przeciwieństwie do koszy plastikowych, te z wikliny nie powodują wytwarzania się nieprzyjemnego zapachu odzieży, która czeka na pranie.

kosz wiklinowy

źródło: http://decoram.pl

  1. Kosz na detergenty

Fajną opcją są też kosze na detergenty, a więc wszelkiego rodzaju mleczka do czyszczenia, płyny do toalet, itp. Jak wiadomo, środki chemiczne nie powinny być trzymane razem z kosmetykami czy ręcznikami. Powinno się je izolować. A kosze na detergenty świetnie się do tego nadają. Dzięki nim w łatwy sposób możemy posegregować środki czystości według przeznaczenia. Uwaga! Jeśli w domu mieszkają dzieci, warto zdecydować się na kosz z pokrywką. I jeszcze jedno. Zanim kupimy kosz na detergenty, powinniśmy wcześniej zmierzyć wysokość płynów, mleczek, itp. Ułatwi nam to wybór właściwego produkty. Zawsze wybierajcie kosze o kilka centymetrów wyższe od najwyższego detergentu.