Marmur to jeden z najbardziej popularnych i najchętniej wykorzystywanych we wnętrzach kamieni. Dekoratorzy wnętrz uważają, że ma on o wiele większe walory estetyczne niż inny popularny kamień – granit. Poza tym, marmur odznacza się dużą wytrzymałością i trwałością. Jest odporny na zarysowania i dość łatwy w czyszczeniu. W ostatnim czasie marmur jest często wykorzystywany pod prysznicem. Marmurowe łazienki to gwarancja luksusu i funkcjonalności, minusem jest cena kamienia, który niestety sporo kosztuje i nie każdego na niego stać.

Kabiny z marmuru

Marmurowe kabiny prysznicowe cechuje wyjątkowa elegancja. Sam kamień prezentuje się bardzo dostojnie, więc obudowa kabiny może śmiało być wykonana ze szkła. Poza tym, takie połączenie marmuru ze szkłem pozwoli uzyskać efekt przestronności. W przypadku małych łazienek jest to rozwiązanie słuszne i sprytne.

Jeżeli chcemy utrzymać cały prysznic w jednym stylu i kolorystyce to możemy pokusić się na zainstalowanie marmurowego brodzika. Pamiętajmy jednak, że marmur to kamień, dlatego niektórzy mogą narzekać na chłód podczas kontaktu stóp z marmurem.

kabina prysznicowa walk-in w marmurze

Czym pielęgnować marmur w łazience?

Zabrudzenia powstające w łazience, takie jak osad wapienny z wody czy zacieki z rdzy mogą skutecznie pozbawić kamień naturalny efektownego wyglądu i walorów estetycznych. Aby temu zapobiec warto systematycznie czyścić kamienne powierzchnie. Ale uwaga! Marmurowych powierzchni nie wolno czyścić preparatami, które w swoim składzie zawierają kwasy. Tylko środki dedykowane są gwarancją, że czyszczona powierzchnia nie zmatowieje i nie pojawią się na niej przebarwienia.