Deszczownica to największy przebój ostatnich czasów. Coraz więcej osób, aranżując swoje łazienki, sięga po deszczownicę. Dlaczego? Bo nie tylko wygląda ona bardzo efektownie, ale także umożliwia kąpiel w strugach deszczu – dosłownie. Mogłoby się wydawać, że ten nowoczesny gadżet kosztuje krocie. Tymczasem, deszczownicę możemy zakupić już w cenie 400zł, co nie jest jakoś bardzo dużym wydatkiem.

Dlaczego warto mieć deszczownicę?

Zwykły prysznic przestaje wystarczać coraz bardziej wymagającym użytkownikom. W momencie, kiedy pracujemy coraz więcej i jesteśmy coraz to bardziej zmęczeni, oczekujemy relaksu na wyższym poziomie. Rozproszony strumień wody, który swobodnie opada na całe ciało to coś, czego nie można przecenić. To najlepsza odpowiedź na nasze potrzeby. Taki strumień wody przyjemnie masuje ciało i tym samym rozluźnia spięte i zmęczone mięśnie. Dużą zaletą deszczownic jest łatwość montażu. Deszczownice nie wymagają specjalnych instalacji i podłączeń, ponieważ bazują na tradycyjnym przyłączu baterii prysznicowej. Różnią się tylko możliwościami przełączenia strumienia wody do umieszczonej wysoko głowicy.

Deszczownica do wanny czy prysznica?

Deszczownica kojarzy się nam głównie z prysznicami. Tymczasem niektóre modele możemy spokojnie zamontować nad wanna. Jeśli dobrze wymierzymy położenie głowicy, wówczas nie będzie ryzyka, że woda będzie rozchlapywać się zbyt obficie na podłodze. Najlepszym wyborem będzie zabudowanie ścianek, dzięki czemu dostaniemy stuprocentową pewność, że nie dojdzie do żadnego wypadku.

Polecane modele deszczownic

Na rynku istnieje wiele modeli deszczownic. Które z nich wybrać, aby czerpać pełną satysfakcję? Specjaliści polecają deszczownice Deante Joko. Zestaw ten wyróżnia się niebanalnym wyglądem. Kolor chromu idealnie pasuje do niemal każdej łazienki. Komplet został wyposażony w system anti-calc, który zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz przewodów. Do dyspozycji są węże o długości 150 i 50cm.

Inną, równie interesującą propozycją są deszczownice Deante Dileto. Zarówno głowica deszczownicy, jak również główka słuchawki mają tradycyjny okrągły kształt. Uchwyty ścienne, dzięki regulowanej długości, można swobodnie dopasować do własnych potrzeb.

Na trzecim miejscu znajdują się deszczownice Ferro rondo. Renomowana marka oferuje komplet, na który składa się deszczownica o średnicy 20 cm, 3-funkcyjna słuchawka prysznicowa oraz dwa węże: 70 i 150 cm. Każda z główek została opatrzona systemem easy-clean, który gwarantuje łatwość utrzymania w czystości i usuwania kamiennego osadu.

Sprawdź także: Wybieramy baterię umywalkową