W łazience każdy detal odgrywa bardzo ważną rolę. Istotnym elementem wyposażenia łazienki jest bateria umywalkowa. Korzystamy z niej nawet do kilkunastu razy na dzień. Warto więc zadbać, aby nasza bateria była nie tylko ładna, ale także funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu. Jaką baterię umywalkową wybrać? Oto kilka porad.

Jaką baterię wybrać – ścienną czy stojącą?

Oczywiście wszystko uzależnione jest od sposobu poprowadzenia instalacji wodnej w łazience. Do wyboru mamy dwie opcje: baterie montowane w ścianie i stojące, zwane sztorcowymi. Wśród stojących wyróżniamy mocowane na blacie, na obrzeżu umywalki oraz w podłodze. Dziś największą popularnością cieszą się te montowane na umywalkach. Prezentują się one bardzo stylowo, a jednocześnie są bardzo wygodne. Ciekawym rozwiązaniem są też baterie podłogowe. Niestety należą one do najdroższych modeli, jakie dostępne są na rynku. Ciekawą propozycją baterii przeznaczonych do montowania na blacie umywalki są baterie KLUDI (sprawdź). Wyróżniają się one nowoczesnym designem i perfekcją wykonania. Baterie KLUDI to także baterie do montowania podtynkowego. Producent zwrócił uwagę na jakość wykonania swojego produktu. Przemyślanie zaprojektowany kształt oraz kolor chromu idealnie sprawdzą się w każdej modnej łazience.

Rozmiar ma znaczenie

Ważną kwestią przy wyborze baterii umywalkowej jest jej rozmiar. Warto zadbać, aby bateria była idealnie dobrana do umywalki. W przypadku dużych umywalek sprawdzą się baterie z wysokim korpusem i długą wylewką, która pozwoli nalać wody do wazonu czy umyć głowę w umywalce. Do małych wystarczą niskie, z krótką wylewką. Należy jednak być tu ostrożnym, gdyż wygodne umycie rąk będzie możliwe tylko wówczas, gdy odległość od końca wylewki do dna umywalki będzie wynosić minimum 15cm.

 Bateria z mieszaczem, czy tradycyjna z kurkami?

Kolejną decyzją, którą musimy podjąć przed zakupem baterii umywalkowej do łazienki jest wybór między tradycją a nowoczesnością. Musimy zastanowić się czy wolimy baterię z tradycyjnymi kurkami czy z mieszaczem wody. Modele z mieszaczem są o tyle wygodne, że przy pomocy jednego uchwytu możemy regulować zarówno temperaturę wody, jak również jej strumień. Poza tym, modele baterii z mieszaczem o wiele lepiej sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych. Baterie z kurkami to z kolei odpowiednie rozwiązanie do łazienek klasycznych i retro.

Przeczytaj koniecznie: Elegancja w łazience: bateria wolnostojąca