Toaletka to wyjątkowo kobiecy mebel, który powinien znajdować się w każdej sypialni albo w dużym salonie kąpielowym. Niestety współcześnie warunki mieszkaniowe nie zawsze pozwalają nam na posiadanie wymarzonej toaletki w sypialni, dlatego zmuszone jesteśmy zadowolić się korzystaniem z toaletki w łazience. Planując toaletkę w łazience powinnyśmy jednak pamiętać, że toaletka, to nie tylko duże lustro, ale przede wszystkim to wszystko co znajduje się za nim, pod nim i wokół niego.

drewniana toaletka

drewniana toaletka (źródło: Pinterest)

Toaletkę powinniśmy umieszczać możliwie blisko okna, aby malować się w naturalnym świetle – pozwala to uniknąć efektu maski. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, to niezbędne jest właściwe rozmieszczenie oświetlenia wokół lustra albo umiejscowienie włącznika prądu, który pozwoli nam zainstalować lampkę podświetlającą lustro. Kontakt spełnia także ważną funkcję jako źródło zasilania dla naszych sprzętów do pielęgnacji.

Jeżeli zadbamy o właściwe światło to pamiętajmy, że toaletka powinna mieć odpowiednią ilość szafek i półek, na których będziemy mogły chować nasze kosmetyki. Projektując toaletkę do łazienki dobrze dopasujmy ją do reszty wnętrza. Powinna stanowić harmonijną całość, która nie będzie raziła eklektyzmem.

biała toaletka  z dużą ilością szuflad i szafek

biała toaletka z dużą ilością szuflad i szafek (źródło: Pinterest)

Jeżeli nasza łazienka jest naprawdę malutka i nie ma w niej wiele miejsca na szerokie szafki pod zlewem to nie należy ronić z żalu łez, z pomocą może nam bowiem przyjść podwieszana szafka z otwieranym lusterkiem, za którym schowamy nasze przybory do malowania. Taka toaletka jest bardzo minimalistyczna, ale wcale nie musi być brzydka.

szafki wiszące w łazience

szafki wiszące w łazience (źródło: Pinterest)

stylizowana toaletka

stylizowana toaletka posiada walory praktyczne i estetyczne (źródło: Pinterest)

Sprawdź koniecznie: Wybieramy idealną szafkę pod umywalkę