Mówi się, że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe. Ku rozpaczy rodziców wiele dzieci nie lubi marnować swojego cennego czasu na nudne i przeraźliwie rutynowe czynności toaletowe. Kiedy dodatkowo łazienka w domu nie jest ciepłym i przyjaznym miejscem, zagonienie do niej małego człowieka po dobroci może nie być możliwe. Dobrze jest zrobić wszystko, żeby dziecko w łazience czuło się jak najlepiej i żeby to miejsce kojarzyło mu się z dobra zabawą tak, jak podwórko.

łazienka dla dzieci - stojak na szczoteczki

zamiast kubka…stojak na dziecięce szczoteczki
(źródło: Pinterest.com)

Kto ma możliwość urządzić całą łazienkę w dziecięcym stylu, ma z czego wybierać. Po pierwsze można zamontować małą muszlę ustępową, niską umywalkę, a kafelki oraz ozdobne dodatki mogą być kolorowe i przedstawiać ulubione zwierzątka dziecka.

kolorowa łazienka dla dzieci

kolorowa łazienka dla dzieci (źródło: Pinterest.com)

dziecięca łazienka

źródło: Pinterest.com

Ogromną zachętą do korzystania z owych sprzętów będzie ich „spersonalizowany” wygląd, na przykład umywalka w kształcie piłki futbolowej czy po prostu kolorowo wykończona. Większość z nas ma tylko jedną łazienkę dostosowaną dla dorosłych, ale i ją można nieco ubarwić. Bardzo duży jest wybór desek klozetowych dla dzieci i nakładek na sedes z miłego w dotyku tworzywa, z ożywiającymi elementami, takimi jak oczy czy uszka. Dobrze, żeby taka deska miała po bokach oparcia na małe rączki. Na jednobarwne kafelki można przykleić kolorowe naklejki dobrej jakości, które nie zostawią po sobie nie dającego się zmyć kleju.

nietypowa przezroczysta umywalka

nietypowa przezroczysta umywalka może sprawić dzieciom frajdę podczas porannej toalety (źródło: Pinterest.com)

kolorowe naklejki do łazienki dla dzieci

kolorowe naklejki do łazienki dla dzieci (źródło: Pinterest.com)

Dodatkowo dobrze jest wyposażyć łazienkę w antypoślizgowy stołeczek, który pozwoli dziecku bezpiecznie i skutecznie dosięgnąć do umywalki, czy sedesu. Ręcznik dziecka można powiesić na specjalnie dla niego nisko doklejonym kolorowym wieszaczku.

dzieci w łazience

a może bajkowe szlafroki wystarczą, aby dzieci poczuły się w łazience jak w swoim królestwie (źródło: Pinterest.com)