Szkło coraz częściej gości w aranżacjach wnętrz. Równie chętnie pojawia się w kuchni i łazience. Dzięki temu, że jest wszechstronne i uniwersalne można je wykorzystać w rozmaity sposób. W łazience szkło świetnie sprawdza się jako kabina prysznicowa, panel ścienny, blat pod umywalkę czy sama umywalka. Ta ostatnia jest od jakiegoś czasu bardzo modna. Nic w tym dziwnego. Szklane umywalki prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Wnoszą do wnętrza lekkość i błysk glamour. Szklaną umywalkę można wprowadzić nie tylko do nowoczesnej łazienki, ale także tej urządzonej w stylu klasycznym czy pałacowym.

Szklana umywalka = piękno i wytrzymałość

Niektórzy boją się kupić szklaną umywalkę z obawy o to, że za chwilę się zbije. Błąd. Szklane umywalki tworzone są z bardzo twardego i odpornego na tłuczenie szkła sodowo-potasowego. Dodatkowo z zewnątrz umywalki szklane pokryte są specjalnym środkiem zapewniającym większą odporność materiału na czynniki zewnętrzne. Zaletą takiej powłoki jest efekt hydrofobowy, czyli odpychanie wody.

umywalka łazienkowa

szklana umywalka łazienkowa

Umywalki szklane = dowolne kształty

Szkło jest tym materiałem, który pozwala się formować i kształtować w dowolny sposób. Stąd też szklane umywalki jaki jedne z nielicznych wyróżniają się zróżnicowanymi kształtami – często bardzo nietypowymi, zachwycającymi. Niektóre modele produkowane są na przykład ze specjalnie ukształtowanym podniesieniem na baterię lub wgłębieniem na mydło.

umywalka szklana

umywalka ze szkła