Baterie umywalkowe stanowią nieodłączną część wyposażenia łazienki. Są niczym biżuteria. Zdobią wnętrze, a jednocześnie służą nam na co dzień. Wybór baterii idealnej nie jest taki prosty jak się wydaje. Bardzo często popełniamy szereg błędów, wybierając baterię „na oko”. A prawda jest taka, że na baterii nie powinniśmy oszczędzać. Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo je eksploatujemy każdego dnia, powinny być solidne i dość wytrzymałe, a nie tylko ładne i modne. Trzeba pamiętać, że design baterii nie zawsze idzie w parze z jakością. Armatura może ciekawie wyglądać, jednak jej niska cena zazwyczaj związana jest też z niską jakością.

Baterie łazienkowe – najważniejsze cechy

Idealna bateria łazienkowa to taka, która jest ładna, została wykonana z dobrej jakości materiału, a także odznacza się dużą trwałością i odpornością na zniszczenia. Idealna bateria to również taka, która jest funkcjonalna i znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii? Przede wszystkim na długość wylewki. Zawsze powinna być ona dopasowana do konkretnego modelu umywalki. Co za tym idzie, zawsze najpierw kupujemy umywalkę, a dopiero później dobieramy do niej baterię. Jeśli wybierzemy za krótki kran, będziemy mieli problem ze swobodnym wsunięciem rąk pod strumień wody. Zbyt długi z kolei może powodować niepożądane zalania wnętrza.

Dobrym wyborem są też baterie, które pozwalają na oszczędność wody. I tak np. perlator, owszem jest rozwiązaniem bardzo przydatnym gdyż oszczędza ok. 15% wody, ale został wymyślony lata temu i dziś nie jest niczym zaskakującym. Lepiej więc zainwestować w nowsze technologie. Nowością są np. baterie posiadające eko blokady oraz modele bezdotykowe. Dzięki nim można zaoszczędzić nawet do 50% wody.

Ładne nie znaczy dobre

Często kupujemy baterie oczami. Kusi nas nie tylko stylowy design, ale także niska cena baterii. Niestety, dość często bywa tak, że ładne baterie nie oznaczają baterii dobrych. Niska cena baterii może z kolei oznaczać, że została ona wykonana z niskiej jakości materiałów, które nie zagwarantują nam długiego użytkowania baterii. Lepiej więc wybrać produkt z niższej półki od renomowanego producenta niż baterię „no name” – tanią ale kuszącą modnym designem. Wybierając produkt nieznanej marki musimy liczyć się z tym, że za chwilę będziemy musieli kupować następną. Wybierając produkt droższy, ale sprawdzonego producenta możemy liczyć na jakość. Producent, który latami pracował na swoją markę dba o każdy detal produkowanych baterii, dzięki czemu są one zwykle bardziej trwałe i odporne na zniszczenia.

Polecamy: Przebój ostatnich czasów – deszczownica