Każdy, a przynajmniej zdecydowana większość z nas lubi Spa. Każdemu dobrze robi błogie lenistwo połączone z masażami, relaksem w pianie i zabiegami na ciało. Nie każdy ma jednak możliwość, aby wybrać się do Spa. Nic straconego. Spa może wybrać się do was, a mówiąc dokładniej – zawitać w waszym domu. Coraz więcej osób urządza swoje łazienki w stylu Spa. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawe i wygodne rozwiązanie.

Aranżacje łazienek w stylu Spa są szalenie modne. Aby mieć taką łazienkę, dobrze jest dysponować dużą przestrzenią. Dlaczego? Bo w wystroju wnętrza Spa dużą rolę odgrywa przestrzeń, światło i elementy, które przywodzą na myśl wypoczynek na łonie natury. O czym należy pomyśleć urządzając łazienkę w stylu Spa?

  1. Odpowiednie materiały

Na pewno bardzo ważne są właściwe materiały: kamień, drewno, płytki ceramiczne. To one najbardziej kojarzą się z błogim relaksem i to one zapewnią wnętrze nawiązujące do profesjonalnych wnętrz Spa.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

  1. Wanna

Wanna to niezbędny element wyposażenia łazienki Spa. To ona powinna stanowić centrum wnętrza i to ona powinna skupiać na sobie całą uwagę. Dobrze jest postawić na dużą wannę i postawić ją na drewnianym podeście. Wannę można ulokować pośrodku łazienki lub jeśli w łazience jest okno – tuż obok okna.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

  1. Podłoga

Projekty łazienek z użyciem drewnianej podłogi są coraz popularniejsze. W łazienkach nawiązujących do wnętrz Spa – są wręcz niezbędne. Aby drewno zachowało swój piękny wygląd przez dłuższy czas, warto postawić na drewno tekowe, które jest chyba najbardziej odporne na działanie wilgoci. Drewnianą posadzkę możecie zastosować zarówno w strefie relaksu, a więc wokół wanny, jak również w strefie higienicznej, a więc tam gdzie umywalki, wc, itp. Możecie też tylko jedną część łazienki wyłożyć drewnem, a w pozostałej części zastosować drobne kamyki.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

  1. Kolorystyka

Wnętrza Spa wymagają stonowanych kolorów. Numerem jeden powinna być biel, którą można połączyć ze spokojnymi pastelami. Dobrym towarzystwem dla bieli będą jasne odcienie drewna. Mile widziane są też szarości. One również dobrze współgrają z drewnem i kamieniem naturalnym.

źródło: pinterest

źródło: pinterest

  1. Dodatki

Jeśli chodzi o wnętrza stylizowane na Spa, to na pewno numerem jeden powinny być pojemniczki na aromatyzowane świece, buteleczki z aromatycznymi olejkami, szezlongi i miękkie fotele. Mile widziane są też wszelkie półki, półeczki i stojaki na ręczniki. W łazienkach Spa dobrze wyglądają wiklinowe kosze, bambusowe miseczki i donice z żywymi kwiatami.

źródło: pinterest

źródło: pinterest