Każdy z nas chce mieć piękną i stylową łazienkę. Większość staje na rzęsach wymyślając coraz to bardziej oryginalne dekoracje. W sklepach internetowych poszukujemy gadżetów, które pozwolą zwykłą z pozoru łazienkę, zamienić we wnętrze oryginalne, niebanalne, nietypowe. A prawda jest taka, że bardzo często wystarczy sięgnąć po jeden charakterystyczny element, aby osiągnąć pożądany efekt.

Hitem ostatnich czasów są wanny drewniane. Z pewnością są one sprawdzonym przepisem na ładną łazienkę. Wanna z drewna będzie prawdziwą perełką każdej łazienki – zarówno dużej, jak i małej. Pozwoli również wnieść do łazienki nutkę egzotyki. Drewniana wanna to ekstrawagancja, która poza efektownym wyglądem, zapewnia także bardzo wysoki komfort.

Drewniane wanny są bardzo interesującą nowością… Niestety dość kosztowną. Fani drewnianych wanien obronią je dość solidnym argumentem. Brzmi on następująco: mimo, że wanny z drewna są drogie, to są jednocześnie szalenie efektowne, zdrowe w użytkowaniu i bardzo wygodne. Wykonane z masywnego i solidnego drzewa – najczęściej wykorzystuje się w tym celu orzech, klon, modrzew lub drewno egzotyczne (iroko, wenge bądź palisander) są inwestycją na długie lata.

Rysunek słoi drewna sprawia, że wanna prezentuje się unikatowo i jest jedyna w swoim rodzaju. By można było z niej bezpiecznie korzystać, drewno zabezpiecza się powłoką antybakteryjną i impregnuje specjalnymi środkami. Dominują modele przypominające drewniane balie, można też znaleźć wanny drewniane o kształcie klasycznej wanny. Dostępne są nawet modele z hydromasażem.

Drewniana wanna ma również to do siebie, że w oka mgnieniu ociepla wnętrze. Tego typu wanna świetnie komponuje się z meblami i dodatkami klasycznymi, jak i nowoczesnymi.