Styl retro wraca do nas jak bumerang. Retro w nowoczesnym wydaniu łączy walory estetyczne z wysokim poziomem funkcjonalności. Decydując się na aranżację w duchu minionej epoki należy przede wszystkim przeanalizować możliwości i rozmiar urządzanego pomieszczenia. Retro lubi dużo przestrzeni, aby prezentować w pełni wszystkie wysmakowane elementy wystroju. W pomieszczeniach, które nie mają do zaoferowania zbyt dużo miejsca, pożądany styl lepiej wprowadzić za pomocą kilku mniejszych, ale mocnych akcentów.

Co jest obowiązkowe w łazience retro?

Styl retro to szyk i elegancja. I to właśnie o te dwa elementy należy zadbać w sposób szczególny. Na tandetne i kiczowate dodatki łazienkowe nie ma miejsca w retro łazience. Wolnostojąca wanna retro na zdobionych, posrebrzanych czy pozłacanych nogach stworzy idealny zestaw ze stylizowaną umywalką i toaletą. Naturalnym uzupełnieniem tego trio będą misternie wykończone, drewniane meble łazienkowe i lustro – obowiązkowo w ciężkiej, drewnianej lub pozłacanej ramie. Nie można zapominać o mniejszych, ale równie ważnych urządzeniach i dekoracjach. Mam tu na myśli baterie łazienkowe. One także powinny być w retro stylu tak, aby ładnie współgrały z całością. Retro baterie wannowe i umywalkowe, a także retro deski sedesowe, umywalki i dodatki można znaleźć w ofercie KERASAN RETRO.

Kerasan Retro umywalka na stylowych nogach

Kerasan Retro umywalka wisząca

Ceramika w stylu retro

W łazienkach inspirowanych stylistyką retro, duże znaczenie odgrywa forma ceramiki sanitarnej. Elegancji wnętrzu nadadzą opływowe, delikatne linie. Wśród dostępnych modeli umywalek sprawdzą się te przypominające dawne balie lub misy. Piękno ceramiki w stylu retro zaprezentujemy dzięki umocowaniu jej bezpośrednio na blacie. I tak np. w ofercie KERASAN RETRO znajdziemy stylizowane umywalki stojące lub wiszące. Ceramika producenta Kerasan sprawia wrażenie powrotu do lat 20- tych XX wieku. Produkty z serii Retro wykonane są z dbałością o najmniejszy szczegół. Wygląd cieszy oko a jakość pozwala nam cieszyć się wybraną ceramiką przez długie lata. Umywalki retro nadadzą ciepła i przytulności każdej łazience. Uwaga! Wybierając umywalkę, należy zwrócić uwagę na odcień ceramiki. Śnieżna biel dobrze podkreśli chromowane lub patynowe wykończenie baterii.

Armatura łazienkowa w stylu retro

Baterie łazienkowe to element wyposażenia, który w największym stopniu odwzorowuje dawną stylistykę. Aranżację wnętrza podkreślą modele wyposażone w dekoracyjne uchwyty w formie tradycyjnych uchwytów. Zestawienie tego typu kształtu z nowoczesną wylewką pozwoli nam uzyskać oryginalny i przyciągający uwagę efekt. Nowoczesne baterie łazienkowe stylizowane na wzór retro, wyposażone są w funkcje zwiększające poziom komfortu i trwałości działania.

Kerasan Retro bateria wannowo-natryskowa

Kerasan Retro bateria wannowo-natryskowa

Wanna w stylu retro

Idealna wanna do łazienki retro? Dużą i wolnostojąca. Najlepiej na dekoracyjnych nóżkach – złoconych lub rzeźbionych. Przy jej wyborze warto sprawdzić, czy jest wyposażona w dodatkową rączkę natrysku, która zwiększy komfort funkcjonowania domowników.